Polska nie może istnieć bez PWSZ-ów - Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych

W dniach 9-12 marca 2017 roku Tarnów stał się stolicą polskich PWSZ-ów. Do miasta przyjechali studenci z całej Polski, aby wziąć udział w XXIX Forum Sprawozdawczo-Wyborczym Komisji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Forum, które odbyło się w Tarnowie – polskim biegunie ciepła, było już 29 edycją tego wydarzenia. Skupia się ono na edukacyjnych aspektach szkół zawodowych w Polsce oraz debacie poświęconej wyzwaniom stojącymi przed studentami. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PODYSKUTUJMY O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NAUKI

Ważnym elementem Forum dla środowiska studencko-akademickiego była debata poruszająca temat reformy szkolnictwa wyższego, w której wzięli udział eksperci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Panel był moderowany przez Arkadiusza Michalika oraz Jakuba Kajmowicza. Gościnnie wystąpił Grzegorz Kądzielawski, Dyrektor Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Ustawa 2.0 będzie zawierała sugestie i uwagi studentów.

MINISTER O SZKOŁACH ZAWODOWYCH

Gościem specjalnym Forum był wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który zapewnił, iż Ustawa 2.0 będzie zawierała sugestie i uwagi studentów. Podczas swego wystąpienie wicepremier mówił o zmianach, jakie zostały wprowadzone w finansowaniu uczelni wyższych. Zaznaczył także, iż dzięki dostępnym dotacjom uczelnie będą nagradzane. Największy wydźwięk miały wypowiedziane przez wicepremiera słowa: „Nie wyobrażam sobie Polski lokalnej bez PWSZ-ów”.

NOWE WŁADZE FORUM PWSZ PSPR

W Tarnowie odbyły się obrady Komisji PWSZ, podczas których zostały wybrane nowe władze, które przez kolejny rok będą kierować organizacją. Osobami głosującymi byli przedstawiciele z ponad 30 szkół zawodowych z całej Polski.

„KONCEPT” NA FORUM

Miałam przyjemność uczestniczyć w Forum wraz z Tomaszem Grzywaczewskim, z którym opowiedzieliśmy o „Koncepcie” jako medium studenckim oraz o inicjatywach, które wspieramy jako fundacja oraz wydawca Magazynu. Szczerze gratulujemy koordynatorowi, którym był Kamil Spędzia – przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie, tak wspaniałego i bogatego merytorycznie wydarzenia!

ODROBINA RELAKSU

Zwieńczeniem tegorocznego Forum był uroczysty bal przy dźwiękach muzyki kwartetu smyczkowego Con Fuoco, a kolejne Forum Sprawozdawczo – Wyborcze Komisji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych odbędzie się już w październiku w Jarosławiu. Do zobaczenia!